BiDi SFP 4G SFP 4 G 1 g 100 m Xfp SFP Sdhsonet modul Transceiver

BiDi SFP 4G SFP 4 G 1 g 100 m Xfp SFP Sdhsonet modul Transceiver

1、Product Introduktion: BIDI SFP SDHSONET er multi rate serie 2,67 Gb/s transceiver modul integrerer optik elektronik

Function

1、Product indledning:BIDI SFP SDHSONET er multi rate serie 2,67 Gb/s transceiver modul integrerer optik elektronik

BIDI SFP SDHSONET

BIDI multi rate serie 2,67 Gb/s transceiver modul integrerer optik og elektronik i en lille Form

FaktorTilslutningsbar (SFP)pakke. Det er Multisource aftale (MSA) kompatibel og designet for

drift på1310 nm og 1550 nm. Selv omoptimeret til OC-48/STM-16,Det giver flere sats

kapaciteter og kan værebrugt fra OC-3/STM-1(155 Mb/s) op til 2,7 Gb/s.MultiRate SFP transceiver

giver en fuldtOC-48 SONETkompatibel grænseflade mellem SONET/SDH fotoniske lag ogden

elektriske lag. Sin mikroprocessorbaseret modulæredesign implementerer alle funktioner i den

SFP MSA kompatibel2-wire seriel DigitalDiagnostiske overvågning Interface til optiske transceivere.

OC-48 / STM-16 er en netværk linje med transmissionhastigheder på op til 2488.32 Mbit/s

(nyttelast: 2405.376 Mbit/s, overhead: 82.944 Mbit/s). OC-3/STM-1 er et netværklinje medtransmission

hastigheder på op til 155.52 Mbit/s (nyttelast: 148.608 Mbit/s, overhead: 6.912 Mbit/s,herunder stien overhead)

ved hjælp affiber optik. Afhængigt af systemet er OC-3 også kendt som STS-3(elektriske niveau) og STM-1

(SDH).Disse moduler er ogsåbruges til Fast Ethernet-program. OC-12 ellerSTM-4 er en netværk linje

med overførselshastigheder på op til 622.08 Mbit/s(nyttelast: 601.344 Mbit/s;overhead: 20.736 Mbit/s).

2、Product Parameter:BIDI SFP SDHSONET er multi rate serie 2,67 Gb/s transceiver modul integrerer optik elektronik

1234
5678
9101112
13141516

3. produkt Feature:BIDI SFP SDHSONET er multi rate serie 2,67 Gb/s transceiver modul integrerer optik elektronik

·1-FiberBi-DirectionalSFPOpticalTransceiver

· SimplexSCorLCConnector

· Upto2.67Gb/sbi-directionaldatalinks

· MultirateforSONETOC-48/SDHSTM-16, FibreChannel1x/2 x, 1000BASE, STM-1/OC3, OC12/STM-4

· AC/ACCouplingaccordingtoMSA

· Enkelt + 3.3VPowerSupply

· RoHSCompliant

·0to70C, - 10to85C, - 40to85CCaseoperationtemperatureranges.

· Class1LaserInternationalSafetyStandardIEC60825Compliant

4、 levering og service:BIDI SFP SDHSONET er multi rate serie 2,67 Gb/s transceiver modul integrerer optik elektronik

1) betaler:

2 shipping:

3) servicering:

5、 anbefalinger:BIDI SFP SDHSONET er multi rate serie 2,67 Gb/s transceiver modul integrerer optik elektronik

1)SGMII SFP er en standard serial ID kompatibel med SFP MSA base - 100 fx anvendelse design

2)100Base-SX er en version af Fast Ethernet over optisk fiber

3)SFP 4G SFP 4 g er at bruge optisk fiber kommunikation og laser modtager hotplug funktion af strømforsyning.

4)DWDM SFP bruges med enkelt fiber DWDM system og dobbelt fiber DWDM

5)CWDM SFP særlige CWDM SFP TX og RX med den samme bølgelængde

6)Kompakt SFP FUSP stramme lille figurer kan indsættes i FUSP-transceiver

Beskrivelse
BIDI SFP + transceivere er Small Form Factor transceiver-modul. Det designet specielt til højhastighedstog kommunikation applikationer, der kræver priser op til 10.7Gbps, det designet til at være kompatibel med SFF 8472 og SFP + MSA. Modul data link til 10km eller 40km i 9/125um single-mode fiber. Den optiske udgang kan deaktiveres ved en LVTTL logik på højt niveau input af Tx deaktivere. TX skyld er fastsat til at angive, at nedbrydningen af laser. Tab af (LOS) signaloutput er fastsat til at angive tabet af en optisk indgangssignal af modtageren eller link status med partner.
Funktioner
• Op til 10, 7Gbps Bi-directional datalinks
• Kompatibel med SFP + MSA med dupleks LC-stik
• 1270/1330nm DFB laser senderen og 1330/1270nm PIN modtager
• Indbygget digital diagnostiske funktioner
• Single-Mode LC beholder Bi-directional Transceiver
• Enkelt + 3.3v strømforsyning og LVTTL logik
• EEPROM med Serial ID funktionalitet
• Sag driftstemperaturområde:-5 ° C til 70 ° C
Applikationer
• 10GBASE-BX på 10.3125 Gbps
• 10GBASE-BX på 9.953Gbps
• 1000 base-LX Ethernet

Oplysninger om bestilling

En del nr.

Data Rate

Afstand

Bølgelængde

Udgangseffekt (dBm)

Modtager følsomhed (dBm)

DDMI

Skildres-27339-10xD

10Gbps

10km

T1270 DFB R1330PIN

-6~-1

<-15

Y

Skildres-33279-10xD

10Gbps

10km

T1330 DFB R1270PIN

-6~-1

<-15

Y

Skildres-27339-40xD

10Gbps

40km

T1270 DFB R1330PIN

-1~4

<-15

Y

Skildres-33279-40xD

10Gbps

40km

T1330 DFB R1270PIN

-1~4

<-15

Y

PDF
BIDI SFP + Transceiver

1、Product indledning:SFP 4G SFP 4 g er at bruge optisk fiber kommunikation og laser modtager hotplug funktion af strømforsyning.

BIDI 4G serien er ringe skema faktor pluggable modul for 4 x / 2 x / 1 x Fibre Channel- og 1000BASE-BX

Gigabit Ethernet-enkelt fiber kommunikation. Det er med SFP 20-bens stik til at give mulighed for hot-plug

kapacitet. Afsnittet senderen bruger klasse 1 laser kompatibel ifølge International Safety Standard

IEC 60825. Afsnittet modtager bruger en integreret detektor forforstærker (IDP) monteret i en optisk

header og en begrænsende efter forstærker IC.

2、Product Parameter:SFP 4G SFP 4 g er at bruge optisk fiber kommunikation og laser modtager hotplug funktion af strømforsyning.

1234
5678
9101112
13141516

3. produkt Feature:SFP 4G SFP 4 g er at bruge optisk fiber kommunikation og laser modtager hotplug funktion af strømforsyning.

· FiberBi-DirectionalSFPOpticalTransceiver

· Upto4.25Gb/s

· CompliantwithFibreChannelFC-PI400/200/100

· CompliantwithIEEE802.3ah-20041000BASE-BX

· SimplexLCConnectororSCconnector

· AC/ACCouplingaccordingtoMSA

· Enkelt + 3.3VPowerSupply

· RoHSCompliant

·0to70C, - 10to85Cor - 40to85CCaseOperationTemperatureRanges

· Class1LaserInternationalSafetyStandardIEC60825Compliant

4、 levering og service:SFP 4G SFP 4 g er at bruge optisk fiber kommunikation og laser modtager hotplug funktion af strømforsyning.

1) betaler:

2 shipping:

3) servicering:

5、 anbefalinger:SFP 4G SFP 4 g er at bruge optisk fiber kommunikation og laser modtager hotplug funktion af strømforsyning.

1)SGMII SFP er en standard serial ID kompatibel med SFP MSA base - 100 fx anvendelse design

2)100Base-SX er en version af Fast Ethernet over optisk fiber

3)DWDM SFP

4)CWDM SFP

5)Kompakt SFP FUSP

6)BIDI SFP SDHSONET

1、Product indledning:100Base-SX er en version af Fast Ethernet over optisk fiber

IEEE 802.3z standard omfatter 1000BASE-SX for transmission over multi-mode fiber, 1000BASE-LX

transmission over single-mode fiber er 100BASE-FX en version af Fast Ethernet over optisk fiber. Det

bruger en 1300 nm nær-infrarødt (NIR) lys bølgelængde transmitteres via to strenge af optisk fiber, en for

Receive(RX) og den anden for transmit(TX), 100BASE-SX er en version af Fast Ethernet over optisk fiber.

Det bruger to strenge af multi-mode optisk fiber til Modtag og transmittere. Eoptolink er producere komplet

interval for FE og GE optisk fiber transceivere.

2、Product Parameter:100Base-SX er en version af Fast Ethernet over optisk fiber

1234
5678
9101112
13141516

3. produkt Feature:100Base-SX er en version af Fast Ethernet over optisk fiber

· OperatingDataRateupto1.25Gbps

· Upto160km

· Single3.3VPowerSupplyandLVTTLLogicInterface

· Hot-PluggableSFPFootprintDuplexLCConnector

· InterfaceClass1FDAandIEC60825-1LaserSafetyCompliant

· OperatingCaseTemperatureStandard:0 C ~ + 70CandIndustrial:-40C ~ +85C

· CompliantwithSFPMSASpecification

· CompliantwithSFF-8472

4、 levering og service:100Base-SX er en version af Fast Ethernet over optisk fiber

1) betaler:

2 shipping:

3) servicering:

5、 anbefalinger:100Base-SX er en version af Fast Ethernet over optisk fiber

1)SGMII SFP er en standard serial ID kompatibel med SFP MSA base - 100 fx anvendelse design

2)SFP 4G

3)DWDM SFP

4)CWDM SFP

5)Kompakt SFP FUSP

6)BIDI SFP SDHSONET

BIDIFastandGigabitEthernetSFPisacompactopticaltransceiver, moduleusedinopticalcommunicationsforboth

telecommunicationanddatabidirectionalcommunicationsapplications.

· FiberBi-DirectionalSFPOpticalTransceiver

· SimplexSCorLCConnector

·1310/1550,1490/1550,1310/1490,1510/1570orotherBOSATX/RXcombinationisavalableonrequest.

·upto160kmbidilink

· AC/ACCouplingaccordingtoMSA

· RoHSCompliant

· Commercial0to70CorIndustrial-40to85CCaseOperationTemperaturerange

· Class1LaserInternationalSafetyStandardIEC60825Compliant

BIDI 4G serien er ringe skema faktor pluggable modul for 4 x / 2 x / 1 x Fibre Channel- og 1000BASE-BX Gigabit Ethernet-enkelt

fiber kommunikation. Det er med SFP 20-bens stik til at tillade hot plug kapacitet. Afsnittet senderen bruger klasse 1

laser kompatibel ifølge International Safety Standard IEC 60825. Modtager sectionuses en integreret detektor

forforstærker (IDP) monteret i en optisk header og en begrænsende efter forstærker IC.

Funktion

· FiberBi-DirectionalSFPOpticalTransceiver

· Upto4.25Gb/s

· CompliantwithFibreChannelFC-PI400/200/100

· CompliantwithIEEE802.3ah-20041000BASE-BX

· SimplexLCConnectororSCconnector

· AC/ACCouplingaccordingtoMSA

· Enkelt + 3.3VPowerSupply

· RoHSCompliant

·0to70C, - 10to85Cor - 40to85CCaseOperationTemperatureRanges

· Class1LaserInternationalSafetyStandardIEC60825Compliant


Udnyttelse af løftestangsvirkningen på bred erfaring og ekspertise, er SOPO kendt som en af de største producenter af bidi sfp 4 g sfp 4 g 1 g 100 m xfp sfp sdhsonet modul transceiver for sin høje kvalitet og lav pris produkter og god service. Vær velkommen til at købe billige produkter fremstillet i Kina fra vores fabrik.

Hot Tags: BiDi SFP 4g SFP 4 g 1g 100m xfp SFP sdhsonet modul transceiver fabrikanter, fabrik, fremstillet i Kina, kvalitet, lav pris, billige
Relaterede produkter
Kontakt os
SOPO optisk kommunikation Co, Ltd

Adresse: JinDiDa industri Zone, Langkou industri Pak, Dalang Street, Longhua nye District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-mail: 18818523155@163.com

SOPO optisk kommunikation Co, Ltd
foottop