A1X1B Fiber Optic Mechanial Gigabit Switch mikro og Gigabyte Ethernet-Switch

A1X1B Fiber Optic Mechanial Gigabit Switch mikro og Gigabyte Ethernet-Switch

Beskrivelse 1 x 1 mekanisk optisk kontakt forbinder optisk kanaler ved at omdirigere en indgående optisk signal ind i en valgte output fiber.

Function

Beskrivelse
1 x 1 mekanisk optisk kontakt forbinder optisk kanaler ved at omdirigere en indgående optisk signal ind i en valgte output fiber. Dette opnås ved hjælp af en patentanmeldt opto-mekaniske proprietære konfiguration og aktiveres via en elektrisk kontrolsignal.
1 x 1 mekanisk optisk kontakt support alle bølgelængde på 1260nm ~ 1650nm, det tilbyder ultra-høj driftssikkerhed, lav indskydningsdæmpning, hurtig Skift hastighed samt bi-directional ydeevne. De optiske parametre er almindeligt brugt til optisk netværk, beskyttelse, senderen og modtageren beskyttelse, netværk Test System og Instrumentation.
Funktioner
• Lav indskydningsdæmpning
• Bred bølgelængdeområdet
• Lav krydstale
• Høj stabilitet, høj pålidelighed
• Epoxy-gratis på optiske sti
• Lagres og lagres ikke
Applikationer
• Kanal blokering
• Konfigurerbare tilføje/Drop
• Systemovervågning
• Instrumentering

Ydeevnespecifikationer

Parameter


FY - 1 × 1T

Bølgelængdeområdet

nm

850

1260~1650

Opererer bølgelængde

nm

850

1310/1490/1550/1625/1650

Indskydningsdæmpning

dB

Typ:0.5 Max: 0,8

Typ:0.4 Max: 0,6

Returnere tab

dB

SM≥50、MM≥30

Krydstale

dB

SM≥70、MM≥65

PDL

dB

≤0.05

WDL

dB

≤0.25

TDL

dB

≤0.25

Repeterbarhed

dB

≤±0.02

Strømforsyning

V

3.0 eller 5.0

Levetid

Gange

≥107

Switch tid

MS

≤8

Transmissionseffekt

mW

≤500

Driftstemperatur

-20~+70

Temperatur ved opbevaring

-40~+85

Dimension

mm

(L) 27 × (W) 12,6 × (H) 8.0 (±0.2)

Specifikationer kan ændres uden varsel.

Ovennævnte specifikation er til enheden uden stik.

Pins

Type

PIN

Elektrisk drevet

Status Sensor

1×1


PIN 1

Pin 5

PIN 6

Ben 10

PIN 2-3

PIN 3-4

PIN 7-8

Pin 8-9

Lagres

P1-P2

V +

GND

--

--

Åben

Luk

Luk

Åben

Lys tæt

--

--

GND

V +

Luk

Åben

Åben

Luk

Ikke Arbejdsstrømprincip

P1-P2

V +

--

--

GND

Åben

Luk

Luk

Åben

Lys tæt

--

--

--

--

Luk

Åben

Åben

Luk

Optisk rute

Specifikationer

Spænding

Nuværende

Modstand

5V lagres

4.5~5.5

36 ~ 44mA

125Ω

5V lagres ikke

4.5~5.5

26 ~ 32mA

175Ω

3V lagres

2.7~3.3

54 ~ 66mA

50Ω

3V lagres ikke

2.7~3.3

39 ~ 47mA

70Ω

Oplysninger om bestilling

X

XX

X

X

X

XX

X

XX

Mode

Bølgelængde

Forsyningsspænding

Kontrol Model

Fiber Type

Fiber
Diameter

Fiber længde

Stik

S = SM
M = MM

85 = 850nm
13 = 1310nm
14 = 1490nm
15 = 1550nm
62 = 1625nm
65 = 1650nm
13/15 = 1310/1550nm
X = andre

3 = 3V
5 = 5V

L = lagres
N = ikke -
Lagres

5=50/125
6=62.5/125
9=9/125
X = andre

25 = 250um
90 = 900um
20 = 2.0 mm
30 = 3,0 mm
X = andre

1 = 1 m
2 = 1,5 m
X = andre

0 = ingen
1 = FC/PC
2 = FC/APC
3 = SC/PC
4 = SC/APC
5 = ST/PC
6 = ST/APC
7 = LC/PC
8 = LC/APC
X = andre

PDF
1 x 1 mekaniske Fiber Optic Switch

Udnyttelse af løftestangsvirkningen på bred erfaring og ekspertise, er SOPO kendt som en af de største producenter af a1x1b fiber optic mechanial gigabit switch mikro og gigabyte Ethernet-switch for sin høje kvalitet og lav pris produkter og god service. Vær velkommen til at købe billige produkter fremstillet i Kina fra vores fabrik.

Hot Tags: a1x1b fiber optic mechanial gigabit switch mikro og gigabyte ethernet switch fabrikanter, fabrik, fremstillet i Kina, kvalitet, lav pris, billige
Relaterede produkter
Kontakt os
SOPO optisk kommunikation Co, Ltd

Adresse: JinDiDa industri Zone, Langkou industri Pak, Dalang Street, Longhua nye District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-mail: 18818523155@163.com

SOPO optisk kommunikation Co, Ltd
foottop